Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Březen měsíc knihy

24.03.2013
První měsic březen jako měsíc knihy se konal v roce 1955. V prvopočátku to byla čistě ideologická záležitost.

Měsíc březen jako měsíc knihy byl vyhlášen v roce 1955. Prvotním úkolem této akce bylo přitáhnout lidi a to hlavně ty, kteří žili mimo velká města k  četbě knih. Částečně to byla akce ideologická a v měsíci březnu se na pulty knihkupectví dostávaly opravdové ideologické perly. Částečně to byla akce ekonomická, protože z logiky věci a dle zkušeností ze všech evropských zemí, byl a je měsíc březen poznamenán největším propadem tržeb v tomto odvětví. Ale v neposlední řadě to byla akce snažící se, alespoň v prvopočátku, dostat mezi mimoměstské čtenáře především odbornou literaturu. Což mělo, ať chceme nebo ne, příznivý vliv na vzdělávání venkovského, zemědělského obyvatelstva. Jak šel čas, stal se měsíc březen dobou, kdy se na pulty prodejen dostala celá řada knih i velmi kvalitních.

 Po roce 1989 březen jako měsíc knihy zanikl jako komunistická propagandistická záležitost a časem pod heslem "Mládí vpřed, staří na svá místa" se z března stal měsíc internetu. Ani po tom dnes neštěkne ani pes.

 Březen za kamna vlezem,... ale přesto jaro již buší na dveře, včera bylo 11 stupnů, lidský organismus okřívá, hormony se bouří tak proč se ještě trochu neinspirovat. Takže co dnes s měsícem březnem. Co tedy "Březen - měsíc erotické beletrie pro ženy".   Z naší nabídky  Vám chceme představit dvě drobnější o to ale zajímavější knihy.

První z nich je kniha Hany Fifkové "Erotické představy žen".  Pro další informace můžete pokračovat ZDE.

Druhou knihou je kniha Jany Collins "Sex v Praze". Pro další informace můžete pokračovat ZDE.

Před definitivním závěrem tohoto článku ještě malá otázka. Bude trilogie autroky Jitky Volfové, jejíž  první kniha nese název   "Smlouva s Adamem"  schopná zaplnit mezeru, která vzniká odložením vydání třetího dílu jiné trilogie "Padesát odstínů..."? Poslední díl trilogie tentokrát kniha s názven "Padesát odstínů svobody" ("Fifty Shades Freed") totiž vyjde místo původně plánovaném dubnového termínu až v září roku 2013.

A pamatujte, že ne každé dveře musí být nutně otevřeny i když o tom sníme.

Aktualizováno 9. března 2013


KATEGORIE

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: Linek, s.r.o., Knihkupectví Chrpa, gen. Fr. Moravce 58, 286 01, Čáslav, telefon: 327314177, knihkupectvichrpa@gmail.com

JavaScript musí být povolen