Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Historie prodeje knih a kihkupectví v Čáslavi

Knihkupectví v čáslavské historii

Aktualizováno 23.1.2013

Knihkupectví J. Malý


  Knihkupectví J. Malého vzniklo rozšířením prodejny hudebních nástrojů a hudebnin v roce 1931 právě o prodej knih a učebnic a také o papírenské zboží. Obchod se nalézal v místě dnešního papírnictví paní N. Steinerové v ulici J. Mahena 339. O tom, jak dlouho v tomto obchodě byly prodávány knihy, se nám zatím nepodařilo nalézt další informace. Nicméně z uvedeného vyplývá, že současná provozovatelka papírnictví pokračuje v tradici založené již v roce 1931.

Knihkupectví Jindřicha Levého

  Základní kámen tohoto knihkupectví založil již roku 1839 Václav Váša. V roce 1851 k V. Vášovi zavítala B. Němcová na cestě za svým manželem, který byl tou dobou pracovně umístěn v Miškovci. Jeden den, o čáslavské pouti, Němcová v knihkupectví i prodávala. V. Váša zemřel v roce 1876 a dále knihkupectví řídila paní Vášová, nyní vdova. Vášovo čáslavské knihkupectví bylo v Čechách známo jako jedno z nejznámnějších a nejsolidnějších venkovských knihkupectví.
  V roce 1876 převzal provoz knihkupectví pan Leopold Horáček. Ten se však více věnoval činnosti veřejné a tak obchod vedla jeho manželka Anna. Dle dobových informací patřila Anna Horáčková k těm knihkupeckých ženám, které zvládly svou práci samostaně a na jedničku. Roku 1904 odešla paní Horáčková na odpočinek do Prahy ke svým dětem. Ale před  tím předala živnost knihkupeckou vyučenému a v té době již uznávanému knihkupci panu Jindřichu Levému. Tento vedl a rozšiřoval čáslavské knihkupectví nejen o nové prostory a nabídku knih ale i další aktivity jako například činnost nakladatelskou a to minimálně do roku 1940.


Knihkupectví - papírnictví Alex. Špaček

 Zatím nemáme žádné informace. 

KATEGORIE

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: Linek, s.r.o., Knihkupectví Chrpa, gen. Fr. Moravce 58, 286 01, Čáslav, telefon: 327314177, knihkupectvichrpa@gmail.com

JavaScript musí být povolen