Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Pergameny Jaromíra Štětiny - román hrabalovského ražení

24.03.2013
Jaromír Štětina známý český žurnalista, válečný zpravodaj, spisovatel a politik tentokrát vydal lehce hrabalovský, čtivý román. Děj románu Perhgameny se odehrává převážně v Čcháh ale zabrousí i do Severní Ameriky a Ruska.

 Štětinův nový román Pergameny překvapí svou formou i projevem, kterým připomíná některé romány Bomila Hrabala. Přestože rozsah knihy je větší než 200 stran, zaujme čtenáře tak, že knihu nebude chtít odložit dokud nedočte do konce. Hlavní postava románu vychází ze skálopevného přesvědčení, že takové hodnoty jako: lidská slušnost, přednost obecného prospěchu před prospěchem osobním a kamarádství stojí za nějaké ty ústrky a osobní nepohodlí. Hlavní postava, Ogar Charlie se po dobrovolném návratu z emigrace uchytí v severočeském uhelném dole Maxim Gorkij. Kolem něho se vytvoří velmi různorodá skupina kamarádů, na něž tehdejší režim oficielně nahlížel jako na nepřátele společnosti a státu přestože by se bez jejich pracovních výkonů nedokázal obejít.
Pokud se chcete dozvědět více nebo si knihu objednat pokračujte ZDE.

KATEGORIE

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Provozovatel: Linek, s.r.o., Knihkupectví Chrpa, gen. Fr. Moravce 58, 286 01, Čáslav, telefon: 327314177, knihkupectvichrpa@gmail.com

JavaScript musí být povolen